دسته‌بندی نشده

فراری

فراری

تأسیس شرکت فراری به سال ۱۹۲۹ برمیگردد که انزو فراری استارت کار آن را آغاز کرد. این شرکت در ابتدا با نام اسکودریا فراری آغاز به کار نمود.

انزو فراری در سال ۱۹۱۹ متولد شد. وی از یک خانواده صنعت گر بود. با به وجود آمدن جنگ جهانی، شرکت خانوادگی آنها ورشکست شد. انزو فراری با تلاش بسیار نتوانست در کارخانه فیات استخدام شود. بنابراین به ناچار در شرکت سی ام ان که فعالیت آن در زمینه تولید کامیون و وانت بود،‌ مشغول به کار شد. او این بار نیز کار خود را به قصد فعالیت در شرکت آلفا رومئو ترک کرد تا بتواند موفقیت هایی را در زمینه رالی کسب نماید. با رخداد جنگ جهانی دوم شرکت آلفا مصادره شد. زمینه فعالیت آن به ساخت ابزارآلات جنگی مبدل شد. با وجود تخریب کامل آن در زمان جنگ این کارخانه در سال ۱۹۴۶ کار خود را از سر گرفت.

زمینه کاری این شرکت ایتالیایی طراحی و تولید خودروهای لوکس و اسپورت می باشد. در ابتدای کار این کمپانی در زمینه تولید خودرو‌های مسابقه ای فعالیت داشت.

سیر تحولات فراری

پس از جنگ جهانی دوم و تخریب کامل کارخانه فراری،‌ بازسازی این کارخانه در سال ۱۹۴۴ شروع شد. در این سال ها این کمپانی خط تولید خودرو اسپورت را که در زمینه غیرمسابقه ای بود اغاز کرد. این کار برای تامین بودجه این تیم انجام گرفت. به این ترتیب شرکت خودرو سازی فراری به طور رسمی آغاز به کار نمود. اولین خودرویی که فراری به صورت رسمی از آن رونمایی کرد مجهز به موتوری ۱۲ سیلندر بود. این خودرو که فراری اس ۱۲۵ نام گرفت توانست قهرمانی مسابقات رالی رم را به دست آورد. فراری توانست با به کارگیری طراحان کارآمد خودروهای بسیار زیبایی را طراحی نماید. انزو به علت مرگ پسرش آلفرد فراری منزوی گشت و این مسئله بر فرآیند کار وی اثرگذاشت. وی مجبور شد مقداری از سهام خود را به شرکت فیات بفروشد. با اینکار سهام شرکت فیات ۵۶٪‌ شد. با گذشت زمان شرکت فیات درصدد خرید ۵۰٪ از سهام فراری برآمد. در سال ۲۰۰۸ مالکیت ۸۵٪‌ از این شرکت به خودروسازی فیات منتقل شد. در حال حاضر تنها ۱۰٪‌ از سهام این شرکت متعلق به فرزند انزو می باشد. اغلب خودروهای این شرکت به رنگ قرمز می باشند. این مسئله به این علت رخ داد که هنگام اجرای مسابقات اتومبیل رانی، رنگ قرمز به عنوان رنگ کشور ایتالیا انتخاب شد. از اقدامات جالب توجه شرکت خودروسازی فراری تولید محصولاتی جانبی و لوکس شامل عطر، دوچرخه های پیشرفته،‌ عینک و سایر موارد می باشد. در آخرین برآوردها در سال ۲۰۱۱ این کمپانی با ۳۰ هزار کارمند درآمدی بالغ بر۱۲ میلیارد یورو کسب می کرد.

آشنایی با لوگوی شرکت فراری

لوگوی این شرکت یک اسب سیاه است. این اسب زیبا در جلوی یک سپر زرد قرار گرفته است. بالای آن را سه رنگ سبز، سفید و قرمز می باشد که نشانگر پرچم ایتالیا است. دو حرف نخست کلمه اسکودریا فراری به روی آن نمایان می باشد. البته لوگوی اصلی این شرکت بدون قرار گیری این دو حرف می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *