دسته‌بندی نشده

بوگاتی

بوگاتی

شرکت سازنده اتومبیل بوگاتی یک شرکت فرانسوی می باشد. بی شک علاقه مندان و تولیدکنندگان اتومبیل بوگاتی با شنیدن نام این خودرو به یاد اتوره بوگاتی ایتالیایی می افتند، چرا که موسس این شرکت خودرو سازی در فرانسه او بود.

وی در خانواده ای که به هنر علاقه داشت و در زمینه‌ی هنری فعالیت داشتند به دنیا آمد. به همین دلیل خود او هنر را دنبال کرد و در نهایت به طراحی صنعت رو آورد.

تولیدات این شرکت در جنگ جهانی دوم افت پیدا کرد تا جایی که در سال ۱۹۶۳ به طور کامل تولیدش متوقف شد. در سال ۱۹۹۸ توسط یک شرکت خودرو سازی در آلمان که در طراحی، تولید و توزیع انواع اتومبیل فعالیت می کرد خریداری شد.

بعد از خریده شدن بخش تولید خودروی بوگاتی توسط گروه فولکس وگن نام شرکت بوگاتی به اتومبیلز تغییر کرد. پس از آن مدل های مختلفی از بوگاتی اتومبیلز وارد بازار شد. وی در ابتدا خودرویی دوسیلندره ساخت که توانست در مسابقات اتومبیلرانی مقام اول را کسب کند. همین مسئله باعث تقویت روحیه او شد و توانست خودرویی کوچک با چهارسیلندر بسازد. به این واسطه توانست مشهور شود.

نخستین مدل بوگاتی EB118 بود که در سال ۱۹۹۸ در پاریس و در یک نمایشگاه اتومبیل به فروش گذاشته شد. مدل های بعدی بوگاتی ۳/۱۸ کایرون و سپس بوگاتی ویرون تولید شد. از بوگاتی ویرون نخستین بار در سال ۱۹۹۹ در نمایشگاهی در توکیو رونمایی شد. این مدل از بوگاتی یکی از سریعترین خودروهای جهان است. سرعت آن ۴۰۸ کیلومتر بر ساعت می باشد.این اتومبیل به مدت ۱۰ سال با موتور ۱۶ سیلندر فروخته شد. تا اینکه در سال ۲۰۱۵ شرکت بوگاتی پس از قوی کردن موتور تولیدات خود خودروی شیرون را معرفی کرد.

شرکت خودرو سازی بوگاتی امروزه زیر مجموعه گروه خودرو سازی فولکس واگن در آلمان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *