دسته‌بندی نشده

ب ام و

ب ام و

برای مروری بر تاریخچه ب‌ام‌و باید گریزی در سال ۱۹۱۶ داشته باشیم که فرانتس یوزف پوپ در حال تاسیس این کمپانی بود. نام این کمپانی برگرفته از زبان آلمانی می باشد چرا که یوزف پوپ آلمانی تبار بود. BMW در اصطلاح فارسی به معنای صنایع موتوری بایرن است.اولیه ب‌ام‌و در زمینه تولید موتور هواپیما بود که در سال ۱۹۱۷ شکل گرفت. به دلیل وجود مسائل سیاسی در زمان جنگ جهانی اول، فعالیت این سازمان تنها به تولید موتورسیکلت ختم شد. در سال ۱۹۲۸ پس از خاتمه تحریم ها فعالیت تولید خودرو را آغاز نمود. شعار این سازمان نهایت یک خودرو است. در برخی مناطق نیز برای اشاره به ب‌ام‌و از شعار لذت رانندگی استفاده می کنند.

آشنایی با ساختار ب‌ام‌و

این سازمان به‌نام در زمینه تولید خودروهای لوکس و هم‌چنین موتورسیکلت که شبیه سیلندر خودرو است در شهر مونیخ قرار دارد. ناگفته نماند زمینه‌ی کار این کمپانی عظیم فقط به آلمان منتهی نمی شود بلکه شاهد فعالیت آن در کشورهای برزیل، چین، هند، آفریقای جنوبی و ایالات متحده آمریکا نیز می باشیم.
نخستین خودروی تولیدی بِ اِم وِ، دیکسی بود، که بر پایه آستین ۷ و تحت لیسانس شرکت موتور آستین تولید شد. آرم این کارخانه برگرفته از بال ملخ مانند هواپیما الهام گرفته است. این نشان در سال ۱۹۲۹ مورد استفاده قرار گرفت. اولین موفقیت این شرکت تولید هواپیمایی به نام IIa inline-six می باشد.

نام گذاری محصولات ب‌ام‌و

این کمپانی برای نام گذاری محصولات خود اعم از خودرو تا موتورسیکلت ها از علائم خاصی پیروی می کند. می توان با آشنایی با این حروف اختصاری به راحتی با مدل و سری این ماشین ها آشنا شد. رقم ابتدایی نشانگر سری خودرو است و دو رقم بعدی معرف حجم تقریبی موتور آن است. برخی از این علایم در زیر آورده شده اند.
i: بنزینی بودن موتور
d:موتور دیزل
L: کمی طولانی‌تر بودن فاصله|بین دو محور
x: چهارچرخ متحرک بودن خودرو
C: قابلیت تبدیل به حالت کابریوله (کروکی)

تولیدات کمپانی ب‌ام‌و

در طول سالیان دراز این شرکت به تولید محصولات متنوعی دست زده است. برای مرور کوتاهی بر این اتومبیل ها می توان به BMW سری ۱،‌ ۳، ۴، ۵، ۶ و ۷ اشاره کرد. سری ۱ آن کوچکترین تولید آن می باشد.در سه نوع مختلف و اولین مدل آن در سال ۲۰۰۴ تولید شد. این سری از دارای ۱۱ نوع موتور متفاوت تشکیل شده است. سری ۳ آن متعادل ترین نوع خودرویی است که تولید شده. سری ۴ آن یک خودروی کوپه کامپکت می باشد. ب‌ام‌و سری ۵ نیز یک خودروی سدان می باشد. سری ۶ مدل اسپرت و بزرگ این برند می باشد. بزرگترین و لوکس ترین خودروی تولیدی ب‌ام‌و می باشد. این مدل دارای یک موتور بنزینی و دو موتور دیزلی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *