برندها

مرسدس بنز

مرسدس بنز

مرسدس-بنز (MERCEDES-BENZ) نام یک شرکت خودروساز در آلمان است که برای اولین بار در ژوئن ۱۹۲۶ بنا نهاده شد. در حال حاضر این کمپانی قدرتمند در اشتوتگارت آلمان در حال فعالیت می باشد. محصولات تولید شده توسط این کمپانی شامل انواع خودرو،‌ اتوبوس، کامون و … می باشد. شعار این شرکت یا بهترین یا هیچ است می باشد. مرسدس-بنز تاکنون در بیش از ۱۳۰ کشور در حال فعالیت می باشد.

فعالیت این شرکت به سال ها پیش یعنی زمانی که ۲ کمپانی دایملر- موتورن-گیزلشافت یا به اختصار د-ا-م-گ و بنزاندسی با یکدیگر ادغام شدند برمیگردد. از آن پس یعنی در تاریخ ۲۸ ژوئن ۱۹۲۶ این دو کمپانی به صورت رسمی محصولات خود را تولید و به بازار روانه کردند.

جالب است که بدانید شرکت د-ا-م-گ (تاسیس ۱۸۹۰) و بنزاندسی  (تاسیس ۱۸۸۳) که توسط کارل بنز راه اندازی شده بود، فعالیت هایشان را بدون اطلاع هم دنبال می کردند. هنگامی که دایملر در سال ۱۹۰۰ درگذشت ویلهلم مایباخ موسس کمپانی دایملر-موتورن کارش را با شرکت دی ام جی ادامه داد. موسس این شرکت امیل جلینک بود که برای دفترش نام مرسدس را انتخاب کرده بود.در سال ۱۹۹۸ با ادغام دایملر-بنز و شرکت آمریکایی کرایسلر فعالیت این شرکت ها تحت عنوان مرسدس-بنز دنبال شد.

تجهیزات و امکاناتت مرسدس-بنز

از تجهیزات این خودرو می توان به ترمز ADAPTIVEBRAKE، HSA و خنک کننده ترمزها، ASR، ABS، ESP، BAS، SAFE، PRE و ATTENTION ASSIST اشاره کرد. سیستم صوتی و تصویری مرسدس دارای صفحه نمایش ۱۰ اینچی است که برای سرنشینان عقب  هم قابلیت پخش DVD دارد. سیستم عامل آن به همراه مرورگر اینترنت به نشان دادن ترافیک به صورت آنلاین و نقشه گوگل کمک می کند. داشتن ۸ گیگ حافظه،‌ بلوتوث از دیگر ویژگی های سیستم صوتی و تصویری مرسدس-بنزاست.

رده بندی انواع مرسدس-بنز

انواع مرسدس-بنز را با حروف هایی نامگذاری می کنند که بیانگر ویژگی های آن خودرو است. برای نمونه حرف S به معنای SONDER KLASSE برای خودروهای لوکس و خاص استفاده می شود.

حرف C نیز ابتدای عبارت COUPE برای خودروهای کوپه مانند و R ابتدای کلمه RENNEN مخصوص خودروهای مسابقه ای می باشد. البته لازم به بیان این نکته هست که این دسته بندی مانند گذشته بیانگر خصوصیات این ماشین ها نمی باشد. در گذشته با نشانه ها و اعداد اختصاری می توانستید به ویژگی هایی چون تعداد سیلندر و یا ظرفیت ماشین پی ببرید. اما امروزه این نام گذاری کمی متفاوت شده است. ممکن است نام اختصاری یک خودرو مرسدس-بنز براساس چندمین سالگرد کمپانی آن نام گذاری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *